DLACZEGO MY?

Wykształcona kadra

Naszą kadrę tworzą nauczyciele z wykształceniem pedagogicznym, psychologicznym i logopedycznym. Nasi nauczyciele to zespół kreatywnych, odpowiedzialnych i pełnych pozytywnej energii młodych ludzi, którzy nieustannie rozwijają swój warsztat pracy. Do swojej pracy podchodzą z wielkim zaangażowaniem i pasją.

Edukacja

Nauczyciele w naszym przedszkolu planując swoją pracę dbają, aby dzieci jak najwięcej pracowały samodzielnie, to znaczy doświadczały i wykorzystywały swój potencjał. Nauczyciele odchodzą od metod podających.

Wykorzystują w swojej pracy innowacyjne metody lub elementy tych metod:

Zabawa

Pamiętamy, że podstawową formą aktywności dziecka w przedszkolu jest zabawa!!! Dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców, nasze przedszkole wzbogaca ofertę edukacyjną o wiele zajęć dodatkowych prowadzonych przez wykwalifikowanych nauczycieli i instruktorów. Jednocześnie dbamy o to, aby przestrzeń dydaktyczna i wychowawcza małego dziecka była mądrze zaplanowana aby nie pozbawiać go doświadczeń, na które nie będzie już miejsca w kolejnych etapach rozwoju. Pamiętamy również o zachowaniu odpowiednich proporcji między dostarczaniem wiedzy a możliwością poszukiwania tej wiedzy.

Kreatywność

Uczymy dzieci umiejętności myślenia abstrakcyjnego, dzięki której rozwijają pomysłowość i skojarzenia, co wpływa na wzrost ich twórczego potencjału.

Przede wszystkim:

Pozytywne emocje

Wspieramy dzieci w osiągnięciu dojrzałości emocjonalnej. Uczymy dzieci rozumieć co się z nimi dzieje, jak poprawnie nazywać wszystkie emocje i zachowywać się w sposób akceptowalny społecznie. Dzięki temu dzieci mają większe zaufanie do siebie, wzrasta w nich poczucie własnej wartości, potrafią także rozpoznawać i rozumieć zachowania innych osób. Właściwe rozumienie emocji ułatwia dzieciom nawiązywanie relacji społecznych oraz radzenie sobie w trudnych sytuacjach. 

Bezpieczeństwo

Najważniejsze jest dla nas bezpieczeństwo, szczególnie tak ważne w czasach epidemii w naszym kraju. Nasze przedszkola zapewniają bezpieczne i higieniczne warunki rozwoju naszych przedszkolaków. Zapewniamy przestronne, w pełni wyposażone sale dydaktyczne. Każda sala zabaw wyposażona jest w oczyszczacz powietrza firmy Daikin. Dodatkowo aby podnieść poziom bezpieczeństwa nasze przedszkola są ozonowane. W każdej sali zabaw oraz szatni w naszych przedszkolach zamontowany jest video domofon.

SZYBKI KONTAKT


+48 600 884 838
przedszkole@wesoletygryski.pl